به راحتی به ترکیه مهاجرت کنید + راهنمای کامل

منتشر شده

یکی از مزیت های ترکیه امکان مهاجرت است، بنابراین در هنگام ملاقات با افراد غریبه نخواهید بود و ممکن است با زبان، شهر و یا دوستان و افراد شناخته شده آشنا شوید. شما می توانید دوستانی از قبیله های مختلف و مردمی از کشورهای مختلف نیز داشته باشید. نکته دیگر اینکه هزینه مایحتاج روزانه نسبت به درآمد شما مناسب است و در این زمینه کمتر دچار مشکل خواهید شد. سیستم حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه، خدمات پزشکی خوب و جاذبه های گردشگری فراوان از دیگر مزایای زندگی در ترکیه است.

ترکیه به عنوان دروازه ورود به اروپا شناخته می شود و افرادی که می توانند تابعیت این کشور را که کیملیک نام دارد اخذ کنند، می توانند بدون نیاز به ویزا و هزینه به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنند. اقتصاد ترکیه بسیار بالا و در حال رشد است. شرایط زندگی و تحصیل در این کشور نیز آسان است و با توجه به هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای پذیرنده مهاجر، می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی باشد که قصد مهاجرت دارند.

مقایسه سطح زندگی سایر کشورها با ترکیه نشان می دهد که تقریبا با همین هزینه زندگی در ایران می توان هزینه های زندگی در ترکیه را پرداخت کرد. با این تفاوت که زندگی در ترکیه برای ایرانیان با درآمد بیشتر همراه است و این سطح درآمد به شما کمک می کند تا در مقایسه با هزینه ها رفاه بیشتری را تجربه کنید.

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند به دلیل تجارت و تجارت با دنیای باز و سرمایه گذاری در ترکیه این کشور را انتخاب کرده اند. از آنجایی که اجرای سیاست‌ها و تحریم‌های اروپا بر اقتصاد ایران تأثیر منفی داشت و بسیاری از سیاست‌های ضعیف اداری نتوانست این مشکلات را برطرف کند، بنابراین در این سال‌ها بسیاری از تجار تصمیم به مهاجرت برای تجارت به این کشور گرفتند.در واقع ما می خواهیم با بهره گیری از شرایط خوب تجاری ترکیه و دسترسی به منابع تجاری و مالی جهانی، یک سرمایه گذاری مطمئن و مطمئن را در ترکیه تجربه کنیم.

بر اساس آمار رسمی ترکیه تعداد ایرانیان مقیم ترکیه به بیش از ۳۰ هزار نفر رسید. بر اساس آمارهای غیررسمی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار ایرانی در ترکیه زندگی می کنند. دلایل مختلف برای مهاجرت به ترکیه و زندگی وجود دارد و هرکسی به دلایل خود مسیر مهاجرت و تجارت به ترکیه را انتخاب می کند.

دولت ترکیه با یک برنامه اقتصادی گسترده با هدف تثبیت و اصلاح ارزش پول این کشور رویکردی انتقادی را برای اقتصاد خود انتخاب کرده است که می توان آن را یکی از نتایج رشد ۲۰ درصدی اقتصاد ترکیه در دومین دوره به حساب آورد. سه ماهه سال ۲۰۲۱٫ این رشد اقتصادی بالا در سال های اخیر باعث احیای حیاتی بخش ساخت و ساز، صنعت و املاک در این کشور شده است که هر ساله سرمایه گذاران خارجی را از کشورهای مختلف جذب می کند.

یکی از مشکلاتی که مسافران خارجی و کسانی که انگلیسی صحبت می کنند ممکن است با آن مواجه شوند، زبان است. در واقع، با وجود توانایی صحبت کردن به زبان انگلیسی در میان افراد مرتبط با صنعت گردشگری، اکثر مردم ترکیه توانایی و تمایل به صحبت به این زبان را ندارند. این مشکل می تواند برای کسانی که قصد زندگی در این کشور را دارند مشکلاتی ایجاد کند.

اگر از ایران به این کشور آمده‌اید، می‌توانید سه ماه به عنوان توریست بدون ویزا در این کشور بمانید، اما اگر می‌خواهید روزهای بیشتری را در این کشور بگذرانید، این هدف شماست و می‌توانید برای ۶ ماه اقدام کنید. ویزای توریستی. که حدود ۱۵ روز طول می کشد).

هزینه زندگی در ترکیه برای یک نفر حدود ۳۷۳٫یعنی ۴۷ دلار. البته این عدد شامل اجاره نمی شود. اگر بخواهیم این رقم را با هزینه زندگی در ایران مقایسه کنیم، باید بگوییم که: هزینه زندگی در ترکیه حدود ۱۸٫۵۲ درصد ارزانتر از ایران است. همچنین اجاره بها در این کشور نسبت به ایران; ۵۹٫۴۵ درصد کم است.

مطالب مرتبط