تحلیل قیمت طلا تا پایان سال

همراه با افزایش قیمت طلا در روز های پایانی سال ۲۰۲۰ و روز های ابتدایی سال ۲۰۲۱ و رسیدن آن تا نزدیکی ۱۹۵۰ دلار بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که طلا به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد.

اما شاهد بودیم که طلا برای بار دیگر با یک سقوط بسیار شدید مواجه شده و قیمت آن تا زیر ۱۸۵۰ دلار و نزدیکی ۱۸۲۵ دلار کاهش یافت. اما همچنان کارشناسان معتقدند که روز های صعودی طلا به پایان نرسیده و قیمت ها افزایش خواهد یافت.

علیرغم شروع بسیار ضعیف طلا در سال ۲۰۲۱، تحلیلگران MKS در گزارش چشم انداز سال ۲۰۲۱ خود که در اوایل همین هفته منتشر شد طلا و نقره را همچنان صعودی توصیف کردند.

این شرکت فلزات گرانبهای اروپایی طبق گزارش منتشر شده معتقد است که قیمت طلا در سال ۲۰۲۱ به ۲۳۰۰ دلار خواهد رسید که بیش از ۴۰۰ دلار با قیمت کنونی طلا فاصله دارد.

آنها همچنین معتقدند که متوسط قیمت انس طلا در سال ۲۰۲۱، ۲۰۷۲ دلار خواهد بود. این در حالی است که پیش تر برخی از موسسات این میانگین قیمت را ۱۹۵۰ دلار عنوان کرده بودند.

تحلیلگران این شرکت گفتند که با وجود چشم انداز مثبت اقتصادی در نیمه پایانی سال ۲۰۲۱ میلادی، در حال حاضر ما با یک عدم اطمینان گسترده نسبت به آینده اقتصاد مواجه هستیم.

در حال حاضر ما در شرایطی قرار داریم که نرخ بهره همچنان بسیار پایین بوده، چشم انداز اقتصادی نشان دهنده تورم و ضعف دلار می باشد و در نهایت نوسانات در بازار بسیار زیاد است.

همه این شرایط می تواند سرمایه گذاران را بیش از پیش به سمت بازار های امن مانند طلا و نقره سوق دهد که در نتیجه آن افزایش قیمت طلا را تجربه خواهیم کرد.

منبع: Kitco/tala و بنکر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code