چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟

منتشر شده

در این مقاله درباره این موضوع که چرا سئو وب سایت اهمیت دارد و چرا باید وبسایت خود را سئو کنیم صحبت شده است و دو دلیل عمده و خیلی مهم برای آن بررسی شده است.

در گذشته اگر کسی یک مغازه در بهترین منطقه شهر داشت، این موضوع به او کمک می کرد تا بتواند مشتریان بیشتری جذب کند و در نتیجه درآمدش افزایش یابد. اما امروز شرایط آنقدر محدود نیست. به عبارت دیگر، حتما لازم نیست صاحب یک کسب و کار فیزیکی در یک منطقه گران قیمت و پر مخاطب شهر باشید. امروزه می توانید به کمک تکنولوژی با راه اندازی وب سایت و سئو آن، کسب و کارتان را گسترش دهید. اگر هنوز برای کسب و کارتان وب سایتی طراحی نکرده اید، تیم ما برای ارائه خدمات  طراحی سایت در کرج در خدمت شماست و این موضوع که فروشگاه فیزیکی دارید یا خیر و یا حتی اینکه در کجای شهر موقعیت دارید، دیگر اهمیت چندانی ندارد.

احتمالا همه ما درباره سئو اطلاعاتی داریم و شاید شنیده باشیم که افرادی از طریق وسئو وب سایتشان به درآمد بالایی رسیده اند، توانسته اند مشتریان زیادی را جذب کنند و مخاطبان وب سایتشان را تبدیل به مشتری واقعی کنند. موفقیت صاحبان وب سایت ها و مشاغل آنلاین ، به مقدار زیادی به سئو وب سایتشان بستگی دارد. عصر دیجیتال و اینترنت باعث شده است که کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن پیش بروند.  به گفته بیل گیتس :دراینده دو نوع کسب و کاروجود دارد ، یک کسب  وکاری که آنلاین است و دوم کسب  وکاری که وجود ندارد. همین جمله از بیل گیتس کافی است تا بدانیم که مشاغل و کسب و کارتان باید به سمت اینترنتی شدن برود و برای اینکار شما میتوانید یک وب سایت طراحی کنید یا وب سایت فروشگاهی  برای فروشگاه فیزیکی تان راه اندازی کنید.

تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست. شما باید بتوانید وب سایتتان را به مشتریان معرفی کنید و مخاطب جذب کنید. وب سایتتان، باید بتواند  شما را معرفی کند. در واقع، سئو، کاری می کند که مخاطبان و مراجعین وب سایت شما، به مشتری واقعی تبدیل شوند. سئو باعث میشود تا ترافیک وب سایتتان هدفمند باشد؛ بدین معنی که کسانی که یک کلمه کلیدی و یا عبارتی را در موتورهای جست و جو سرچ میکنند و به دنبال خرید کالا و یا خدمات هستند، به شکل هدفمند به وب سایت شما وارد شوند وتبدیل به خریدار شوند.

مراجعه کنندگان وب سایت شما در سه دسته  قرارمیگرند. گروه اول، افرادی هستند که به دنبال کسب اطلاعاتی هستند و هنوز مطمئن نیستند که چه چیزی میخواهند. دسته دوم، افرادی هستند که می دانند دنبال چه میگردند و اطلاعاتی هم کسب کرده اند، اما هنوز هم دنبال اطلاعات بیشتر هستند، مثلا افرادی که درباره خرید لپ تاپ لنوو در رنج قیمت ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان هستند و این را سرچ میکنند، میدانند چه میخواهند ولی هنوز اطلاعاتشان کافی نیست. گروه سوم، کسانی هستند که به اندازه کافی، اطلاعات کسب کرده اند و واقعا قصد خرید دارند. این افراد ممکن است موضوعی مانند خرید لپ تاپ lenovo w530 را سرچ کنند. هرسه دسته در واقع قصد خرید دارند، اما احتمالا زمانی که خرید  خواهند کرد، با یکدیگر متفاوت خواهد بود و بستگی به این خواهد داشت که چه زمانی اطلاعاتشان کامل شود.در اینجا با تولید یک محتوای هدفمند وسئو شده میتوان این مخاطبان را به مشتری تبدیل کرد. این امر، با جواب دادن به سوالات آنها، مانند نوشتن یک متن ومحتوا درباره مدل های مختلف لپ تاپ لنوو در گروه قیمت های مختلف و شرح مزیت ها و معایب آن محقق میشود.

دلیل دوم اهمیت سئو، این است که سئو یک روش نسبتا ارزان تر از دیگر روشهای تبلیغاتی است. در واقع سئو میتواند مخاطبان بیشتری جذب کند و این مخاطبان و مشتریان محدود به موقعیت جغرافیایی نیستند. آنها محدود به زمان خاصی نیستند و وب سایت شما ۲۴ ساعت شبانه روز در حال تبلیغ برای شماست. بنابراین میتوان گفت که هزینه سئو در مقایسه با دیگر روشهای تبلیغاتی، بسیار کم تر  و به صرفه تر و پایدارتر است.

مطالب مرتبط