نکات مهم در ثبت تغییرات شرکت ها

منتشر شده

در مقاله مهمترین نکات در ثبت تغییرات شرکت ها به نکات مهم در تغییرات شرکت ها برای شما عزیزان کارفرما شرح داده ایم. در صورتیکه نیاز به مشاره رایگان دارید. به شماره ۰۹۱۸۹۴۱۴۲۸۱ تماس حاصل فرمایید.

تغییرات شرکت از روش برگزاری مجمع عمومی فوق العاده

در مجمع عمومی فوق العاده اعضایی می توانند حاضر شوند. که حداقل یک سهم در شرکت داشته باشند. در این مجامع به بررسی مسائلی همانند تغییر در سرمایه شرکت اعم از کاهش / افزایش آن، تغییر در مواد و یا تبصره های اساسنامه و نیز انحلال شرکت پرداخته می شود.

زمانی که اکثریت دو سوم آراء با تغییرات موافق باشند، امکان اعمال تغییرات وجود خواهد دارد. از طریق این مجمع می توان برای ثبت تغییرات شرکت اقدام نمود.

مجمع عمومی فوق العاده در تمامی شرکت برای تغییرات شرکت استفاده می شود. مثلا: شرکت سهامی خاص، بامسئولیت محدود، تعاونی و شرکت خدماتی ، شرکت های پیمانکاری و غیره…

اهداف مجامع عمومی عادی

از جمله اهداف مجمع عمومی عادی می توان موارد زیر را ذکر کرد:

مشخص کردن اهداف و خط مشی شرکت و در واقع تصمیم گیری در خصوص کلیه امور شرکت

انتخاب اعضای اصلی و علی البدل هیات مدیره و سمت افراد

تعیین بازرسین و شرح وظایف آنها مطابق با اصول ذکر شده در اساسنامه مصوب شرکت

تصویب و بررسی ترازنامه و حساب سود و زیان سالانه شرکت و اطلاع به اعضاء و سهامداران

تقسیم سود و منافع حاصله از شرکت بین سهامداران

تصمیم گیری در خصوص روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی روزنامه تغییرات در آن منتشر می یابد.

مجمع عمومی فوق العاده:

هر تصمیمی که در مواقع فوق العاده و خاص گرفته می شود. بر عهده مجمع عمومی فوق العاده است. در واقع تصمیماتی که در خارج از موضوعات عادی شرکت است توسط مجمع عمومی فوق العاده به تغییر داده می شود.

از جمله تعدادی از وظایف مجمع عمومی فوق العاده موارد زیر اشاره کرد:

تغییر اسم شرکت، تغییر آدرس فعالیت شرکت، انحلال شرکت قبل از مدت زمان مشخص شده، افزایش یا کاهش میزان سرمایه شرکت، عرضه اوراق قرضه برای شرکت های سهامی، تغییرات در اساسنامه شرکت، تغییر در موضوع فعالیت شرکت و ….

خلاصه ای از وظایف هیات مدیره شرکت:

هیات مدیره مسئولیت رسیدگی به فعالیت های اجرایی و عملکرد شرکت را عهده دار است.

از جمله وظایف هیات مدیره شرکت به شرح زیر می توان نام برد:

انتخاب مدیرعامل، بررسی عملکرد مدیرعامل، رسیدگی به گزارشات بازرسان، بررسی شکایات، تعیین حسابرس و بررسی فعالیتهای حسابرسی در بازه زمانی مختلف، مشارکت داشتن در شرایط های حساس مالی و مدیریت بحران و ….

چه نوع تغییراتی در شرکت الزامی می باشد؟

•           ایجاد تغییر در اساسنامه شرکت

•           تمدید مدت فعالیت شرکت

•           ثبت انحلال شرکت در هر شرایطی

•           ثبت نقل و انتقال سهام و خروج و ورود اعضای شرکت

•           ثبت تغییرات مربوط به اسم شرکت

•           ثبت هر نوع تغییرات مربوط به مدیران شرکت

برای اینکه مراحل ثبت تغییرات شرکت را براحتی بگذرانید. و تغییرات شرکت شما در کمترین زمان به ثبت برسد. این مراحل و تنظیم صورتجلسات ” ثبت تغییرات شرکت ” را با تیم تک نیک ثبت تمحول کنید. تا با خیال آسوده همراه با متخصصان ما علاوه بر مشاوره رایگان تغییرات شرکت به سرانجام برسد.

نحوه ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

در صورتیکه تغییراتی در شرکت داشته باشید باید اعضای هیات مدیره شرکت ابتدا اعضا هیات مدیره درخواست برگزاری جلسه را اعلام کنند. و پس از آمادگی اعضا در زمان مشخصی که به توافق برسند. شرکت موقعی را برای برگزاری مجمع هماهنگ مشخص می نمایند. و باید صاحبان سرمایه در زمان مشخص شده در جلسه حضور داشته باشند.

نکته اینکه در مورد حد نصاب قانونی جلسه برگزار شده این است، جلسه درصورتی که به حضور کلیه صاحبان سرمایه برگزار شود جلسه به رسمیت شناخته خواهد شد. و درصورتی که جلسه با حضور اکثریت اعضا و یا نمایندگان آنها برگزار شود، احتیاج به تشرفات آگهی دعوت دارد.

پس از حضور صاحبان سرمایه تصمیم گرفته شده را به همه صاحبان سهام شرکت اعلام می نمایند. و موضوع تغییرات را در صورتجلسه ای تنظیم نموده و مورد تائید قرار خواهد گرفت.

هزینه های لازم برای ثبت تغییرات شرکت به چه میزان است؟

تعرفه ثبت تغییرات شرکت به چندین عامل و شرایط بستگی دارد. که در ذیل به اختصار گفته شده است:

اولین مورد به نوع تغییراتی که در شرکت قصد آن را دارید. مشخص کننده تعداد صورتجلسات مورد نیاز جهت تنظیم وثبت سامانه در ثبت شرکت ها را دارد.

تعرفه انتشار آگهی در روزنامه رسمی کشور

قیمت حق الوکاله که به وکیل پرداخت می شود.(در صورتیکه ارسال مدارک بهاداره پست و امضای دفتر اداره ثبت اسناد را به وکیل بسپارید.)

در صورتی که بخواهید تمام مراحل ثبت تغییرات را به تیم تک نیک ثبت بدهید. لازم است که هزینه وکیل را هم پرداخت نمایید. تیم تک نیک ثبت در کمترین زمان ممکن و انجام فعالیت ثبت تغییرات شرکت با کمترین هزینه برای شما عزیزان کارفرما به سرانجام خواهد رساند. در صورتیکه نیاز به مشاوره رایگان دارید. به شماره ۰۹۱۸۹۴۱۴۲۸۱ تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط