شرایط سرمایه گذاری در املاک ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی

یکی از کشورهایی که این روزها سرمایه گذاری ها محبوب شده است ترکیه است. ترکیه کشوری است که به دلیل وضعیت خوب ژئوپلیتیکی ، همیشه برای بسیاری از سرمایه گذاران کشور بسیار مهمی بوده است. این ویژگی بسیار متمایز باعث شده است که ترکیه بسیار مهم و البته یک مرکز بسیار مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و نخبگان محلی باشد.
قوانین سرمایه گذاری ترکیه ساده و مطابق با استانداردهای بین المللی است. اصلاحات قانونگذاری اخیر محیط سرمایه گذاری در ترکیه را بهبود بخشیده و بیگانگان را به سرمایه گذاری در این کشور ترغیب کرده است.

به تازگی ، شرایط و قوانین برای به دست آوردن تابعیت ترکیه دستخوش تغییراتی شده است. طبق قوانین گذشته ، سرمایه گذاری حداقل در ترکیه باید ۱-۳ میلیون دلار در روش های مختلف سرمایه گذاری هزینه کند ، اما پس از تغییر در قوانین سال ۲۰۱۹ ، این مبلغ به ۲۵۰-۵۰۰ هزار دلار کاهش یافت. حرف

بازار املاک و مستغلات ترکیه افزایش قابل توجهی در قیمت آپارتمان ها به ویژه در سال ۲۰۲۱ نشان داد که تقاضای زیادی برای آپارتمان ها توسط سرمایه گذاران در ترکیه ثبت کرد. به موازات کاهش نرخ بهره وام های وام به دلیل کاهش نرخ کل بهره ترکیه ، تقاضا برای بازار داخلی در ماه های آخر سال ۲۰۲۱ به اوج خود رسید.

یکی از سرمایه گذاری های برای به دست آوردن محل اقامت ترکیه ، اقامت املاک است. مالکیت یک اقامتگاه میان مدت طولانی مدت است که به خارجی هایی که در ترکیه املاک خریداری کرده اند ، معمولاً به مدت یک سال است. همسران و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز حق این خانه را دارند. اقامت املاک مشابه یک اقامتگاه توریستی است ، اما تجدید آن آسان تر است.

حداقل قیمت خرید یک ملک در ترکیه برای اقامت بسیار مهم است زیرا می توانید حداقل بودجه مورد نیاز برای مهاجرت را تعیین کنید.حداقل قیمت برای خرید ملک در ترکیه در شهرهای مختلف این کشور بسیار متفاوت است. برای مثال قیمت هر متر مربع خانه در استانبول گاهی ۲ برابر حداقل قیمت خرید خانه در ترکیه در شهرهای دیگر است.
اما به طور کلی می توان گفت شهرهای استانبول، ازمیر، آنکارا و آنتالیا بهترین شهرهای ترکیه برای حداقل خرید ملک در ترکیه برای اقامت هستند. در این میان استانبول به دلیل مرکزیت اقتصادی ترکیه گزینه بسیار بهتری خواهد بود.

ترفند های خرید ملک در ترکیه و سرمایه گذاری در ترکیه به شما این امکان را می دهد که بیشتر از آنچه انتظار دارید درآمد کسب کنید. بر اساس تجربه ای که در این زمینه به دست آورده ایم، میزان افزایش قیمت در مدت زمان بسیار کوتاه تقریباً ۳۰ درصد قیمت خود ملک است. و این بدون شک به هوش سرمایه گذار و انتخاب موفق سرمایه گذار مربوط می شود.

مطالب مرتبط