حضور پوتین در ایران قیمت طلا را تغییر داد

منتشر شده

 

دلار در ابتدای هفته پیش، از کانال صعود خارج شد. قیمت طلا که چندی پیش به تراز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده بود، در این چند روز اخیر بین یک میلیون و ۳۵۰ تا یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان در سیگنال نوسانی قیمت قرار گرفت.

همین موضوع باعث شد تمام فروشگاه هایی که خرید آنلاین طلا را انجام میدهند واکنش هایی در خصوص تغییر قیمت محصولات خود انجام دهند که شاید برخی از آن ها متضرر این تغییر قیمت شده باشند.

برخی از صاحبان این فروشگاه ها اذعان کرده اند که محصولاتی مثل انگشتر طلا و گردنبند طلا بدلیل بالا بودن عیارشان کاهش قیمت زیادی را داشته اند که میتوانید این کاهش قیمت را در وبسایت گالری هنزاگلد مشاهده نمایید.

 

کارشناسان اقتصادی معتقدند بازار طلا و نقره در ایران بیشتر از قیمت اونس تحت تاثیر ارزش دلار است. اعتقاد بر این است که نسبت این اثر حدود ۳۰ به ۷۰ باشد. این نسبت در قیمت طلاهایی با عیار بالا مثل دستبند طلا و سرویس طلا بسیار چشم گیر است.

برزو حق شناس یک تاجر بازار مالی است، وی باور دارد که بلاتکلیفی در مذاکرات وین، یکی از عوامل تورم کشور است که احتمالاً قیمت ها در مرداد ماه هم در بازار نقدی و هم در بازار طلا افزایش خواهد یافت.

البته روز گذشته قیمت طلا و نقره در بازار آمریکا افزایش جزئی داشت، اما به گزارش اتحادیه طلا و جواهرات تهران، قیمت طلا از امروز در ایران کاهش یافته است.
با وجود روند نزولی این روزها در بازار طلا و سکه، برخی کارشناسان مالی معتقدند قیمت ها درطی ماه های آینده دوباره افزایش قیمت خواهد یافت.

با توجه به گفته بیشتر متخصصان اقتصادی روند قیمت ها در بازار ارز و طلا احتمالا در ماه آینده افزایش خواهد یافت. البته شیب این روند در کاهش ارزش دلار تند خواهد بود. زیرا با توجه به داده های موجود از وضعیت تورم و چشم انداز آن در کشور، نرخ ارز از ارزش ذاتی خود عقب می افتد.

جهت مشاهده کامل خبر اینجا کلیک کنید.

توسعه و تولید محتوا : تیم تخصصی سئو سایت در اصفهان 

مطالب مرتبط