والیبال ایران در آسیا به یکه تازی خود ادامه می دهد

بازگشت به تنظیمات کارخانه و یکه تازی در آسیا، والیبال ایران بعد از موفقیتهای اخیر در بازیهای آخر خود در لیگ ملتها و همچنین نتایج دور از انتظار ژاپن، توانست در رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال بالاتر از ژاپن قرار گرفته و رنک اول آسیا و هشتم جهان را به دست آورد.

افول والیبال ژاپن در چند بازی آخر

به گزارش مجله خدمات مالی و بانکی، به نقل از مارال نیوز، ژاپن که پیش از این در مرحله گروهی لیگ ملتهای والیبال در حد یک تیم کاملا مدعی ظاهر شده و تا هفته های میانی نیز در بین سه تیم برتر جای داشت، به یکباره بازی های آخر خود را نه چندان مناسب پیگیری کرد تا نتیجه آن شکست های پیاپی و از دست دادن جایگاه قبلیش باشد.

آخرین شکست ژاپن نیز در لیگ ملتهای والیبال مقابل فرانسه در شب گذشته با نتیجه ۳ بر ۰ رقم خورد تا ژاپنیها با این نتایج از راهیابی به جمع ۴ تیم نهایی لیگ ملتهای والیبال نیز جا بمانند.

بهترین رتبه ایران در لیگ ملتهای والیبال 2 300x221 - بهترین رتبه ایران در لیگ ملتهای والیبال جهان

در مقابل والیبالیست های ایرانی و شاگردان بهروز عطایی توانستند با بازی های خوبی که در مرحله سوم لیگ ملتها مقابل لهستان، صربستان و اسلوونی انجام دهند علاوه بر صعود به جمع ۸ تیم نهایی، جایگاه خود را در رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال نیز بهبود بخشند.

اکنون والیبال ایران در رنکینگ فدراسیون جهانی والیبال با ۲۷۸ امتیاز در رتبه هشتم قرار گرفته و خود را بالاتر از ژاپنی می بیند که ۲۷۳ امتیاز دارد.

زمان مسابقه ورزشی مختلف و همچنین ساعت برگزاری رویدادهای مختلف را می توانید از سایت مارال نیوز دنبال کنید.

شکست والیبال ژاپنی ها مقابل فرانسه

شکست ژاپن مقابل فرانسه نیز در حالی رقم خورد که این تیم به جز ست اول، در سایر ست ها عملکرد خیلی ضعیف و ناباورانه ای از خود نمایش گذاشت به گونه ای که ست دوم را با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ و ست سوم را با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ واگذار کرد.

بهترین رتبه ایران در لیگ ملتهای والیبال 300x143 - بهترین رتبه ایران در لیگ ملتهای والیبال جهان

پیش از این کارشناسان پیش بینی بازی نزدیکتر و بهتری از سوی سامورایی ها می کردند چرا که این تیم در مرحله مقدماتی و مخصوصا در ۱۰ بازی ابتدایی خود توانسته بود کیفیت بالای خود را نشان دهد. البته ژاپنی ها قبلتر از این نیز نشان دادند که با روحیه تلاش خود می توانند خیلی سریع به شرایط عادی گذشته برگردند و این کار والیبال ایران را که در طول سال به دلیل هم قاره بودن با ژاپن در مسابقات آسیایی رقابتهای زیادی را با این تیم سختکوش برگزار میکند را سخت تر می کند به همین دلیل لازم است تا تیم ملی والیبال کشورمان نیز با رصد و بررسی کامل وضعیت تیمهای رقیب خود بتواند با افزایش آمادگی خود مقابل ژاپن و دیگر حریفان آسیایی که روز به روز در حال پیشرفت در رشته والیبال هستند صف آرایی کرده و گوی سبقت را از آنها در نتیجه گیری برباید.

بهترین رتبه ایران در لیگ ملتهای والیبال جهان تا کنون جایگاه پنجمی بوده و امسال این فرصت را داریم تا جایگاه خود را بهبود ببخشیم.

نگاه مثبت کشورهای مختلف جهان به والیبال

اکنون نگاه ها به سمت والیبال در جهان مثبت تر شده و حتی تیمهای عربی نیز روی این رشته در حال سرمایه گذاری هستند و این کار والیبال ایران را در قاره آسیا سخت تر می کند.

ژاپن در مرحله مقدماتی لیگ ملتهای والیبال جهان توانسته بود با ۹ برد از ۱۲ مسابقه خود در حد یک تیم مدعی ظاهر شود و بدشانسی این تیم در تقابل با فرانسه مدعی باعث شد تا قادر به راهیابی به جمع ۴ تیم نهایی لیگ ملتها نشود.

مطالب مرتبط