سرمایه گذاری در ترکیه

منتشر شده

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری ترکیه
خارجیانی که مایل به تمدید اقامت خود در ترکیه پس از اتمام دوره ویزای خود هستند، کسانی که به دنبال لغو ویزا هستند یا کسانی که مایل به اقامت بیش از ۹۰ روز هستند باید اجازه اقامت دریافت کنند. برای درخواست اجازه اقامت کوتاه مدت، خارجیانی که مشاور املاک در ترکیه هستند و قصد تجارت یا تجارت را دارند باید مدارک زیر را به اداره مهاجرت استانی مربوطه (Göç İdaresi) ارسال کرده و درخواست خود را ارائه دهند. سیستم (سامانه الکترونیکی اقامت) برای مجوز اقامت کوتاه مدت حداکثر ۲ سال معتبر است، این نوع اقامت در صورت عدم استفاده به مدت ۶ ماه لغو می شود.
 درخواست اولیه
 فرم درخواست اجازه اقامت
 اصل و کپی پاسپورت یا مدارک سفر
 ۴ قطعه عکس پاسپورت
گواهی اقتصادی حمایت مالی برای مدت اقامت
 دعوتنامه یا اسناد صادر شده توسط شخص یا شرکتی که با آن در تماس هستید.
در بیمه درمانی معتبر (یکی از موارد زیر کافی است).
نشان دادن دسترسی به خدمات بهداشتی در ترکیه تحت قراردادهای اجتماعی دوجانبه
 مدارک ارائه شده توسط سازمان تامین اجتماعی
درخواست ارائه درخواست به سازمان تامین اجتماعی برای پوشش بیمه سلامت همگانی
بیمه سلامت خصوصی
شرایط اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری
قوانین حاکم بر اعمال قانون شهروندی ترکیه اخیراً تغییر کرده است. بر اساس قوانین جدید، خارجی هایی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را دارند، می توانند برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه (TC) را دریافت کنند. اگر ملک سرمایه گذاری ظرف ۳ سال آینده فروخته نشود، حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۲۵۰,۰۰۰ دلار آمریکا تعیین می شود. این مبلغ اخیرا از ۱ میلیون دلار به ۲۵۰ هزار دلار کاهش یافته است. ارزش این پول برابر لیر ترکیه است).
داشتن سپرده نقدی ۵۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا (یا معادل آن به لیر ترکیه) در یک بانک ترکیه برای حداقل ۳ سال مستلزم یک سرمایه گذاری ثابت حداقل ۵۰۰,۰۰۰ دلار آمریکا است.این سرمایه گذاری باید توسط وزارت دارایی، صنعت و فناوری تایید شود. تابعیت ترکیه امکان پذیر است زیرا اوراق قرضه دولتی حداقل به مدت ۳ سال نگهداری می شوند و سرمایه گذاری توسط خزانه داری و دارایی تایید شده است یا سهام سرمایه گذاری را با حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار آمریکا در کمترین زمان خریداری کنید. این بدان معناست که شما می توانید برای خود و اعضای خانواده خود تابعیت ترکیه را دریافت کنید. مهاجرت همسر و فرزند (۱۸ سال و زیر ۱۸ سال) در صورتی مناسب است که هر یک از گزینه های ذکر شده سرمایه گذاری بنا به انتخاب شما و در صورت داشتن شرایط لازم ادامه یابد.
چه مدت طول می کشد تا همه اعضای خانواده تابعیت ترکیه را دریافت کنند؟ اخذ تابعیت ترکیه و پاسپورت ترکیه برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده معمولاً ۳ تا ۶ ماه طول می کشد، در صورتی که کلیه مدارک آماده و به درستی تهیه شده باشد و کار قبل و بعد از ثبت نام انجام شود. با تغییرات اخیر در قانون شهروندی، کل زمان اخذ تابعیت ترکیه در سال ۲۰۱۹ برای اعضای خانواده تنها ۶۰ روز است. سرمایه گذاری در ترکیه
با سرمایه گذاری در ترکیه علاوه بر تابعیت و تابعیت از مزایای دیگری نیز برخوردار خواهید شد.
یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های اخذ تابعیت ترکیه مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری می باشد. بنابراین بسته به مبلغ اعلام شده برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی کشور در دوره های مختلف، می توانید برای اقامت موقت و سپس اقامت دائم اقدام کنید. لطفا توجه داشته باشید که ممکن است هر ساله مبالغ متفاوتی برای سرمایه گذاری در بخش های اقتصادی و شهرهای مختلف این کشور اعلام شود و لزوما نمی توانید به مبالغ اعلام شده در سال ۲۰۱۹ اعتماد کنید. برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در ترکیه در سال ۲۰۲۲٫با این حال، مقدار مورد نیاز برای سرمایه گذاری از یک رشته به زمین دیگر متفاوت است و می تواند از یک رشته به رشته دیگر بسیار متفاوت باشد. بنابراین لازم است قبل از تصمیم گیری نهایی و برنامه ریزی برای این مورد از مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بهره مند شوید.
روش های سرمایه گذاری در ترکیه
• سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه
• سرمایه گذاری با سپرده بانکی در ترکیه
• اوراق قرضه سرمایه گذاری بخرید
• سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار ترکیه
• سرمایه گذاری با کارآفرینی
• واردات و صادرات
• یک برند سودآور بخرید
۱-سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک
یکی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری خرید ملک در ترکیه می باشد که بسته به نوع و ارزش ملک خریداری شده دارای مزایای متفاوتی می باشد.
هنگام خرید ملک در ترکیه، علاوه بر سرمایه گذاری در ملکی که همه می دانیم سودآور است، می توانیم اقامت موقت ترکیه را نیز دریافت کنیم، مثلاً ملکی به ارزش ۸۰۰۰۰۰ لیر در ترکیه (در هر شهر) خریداری کنیم و تمدید کنیم. آی تی. اقامت هر ساله از طریق آن ملک، لطفا توجه داشته باشید که با اخذ و تمدید این نوع اقامت (یعنی از طریق سند ملکی) پس از ۵-۸ سال، می توانید پاسپورت ترکیه را نیز برای خود و خانواده دریافت کنید. برای دریافت.
اگر مبلغ سرمایه گذاری شما در ملک حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد، می توانید بلافاصله پس از خرید درخواست شهروندی ترکیه را بدهید و طی ۳ تا ۴ ماه پاسپورت ترکیه را دریافت کنید که این یکی از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در ترکیه است. به این دلیل می توان به این موضوع اشاره کرد که شما نیز این مبلغ را در ملک سرمایه گذاری سرمایه گذاری کرده اید و هر ساله علاوه بر ارزش افزوده می توانید علاوه بر خود و خانواده، درآمد ماهانه ای نیز از محل اجاره آن ملک کسب کنید. همچنین در مدت کوتاهی تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد.
۲-سرمایه گذاری در ترکیه با سپرده بانکی
این روش یکی از متداول ترین روش های سرمایه گذاری در دنیاست و افرادی که سرمایه قابل توجهی دارند برای اقامت ماهانه ترکیه و همچنین پاسپورت ترکیه اقدام می کنند.برای استفاده از این روش، باید حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار به بانک سرمایه گذاری ترکیه پرداخت کنید. البته از این نظر مدت سه سال در نظر گرفته می شود و فرد تا سه سال پس از زمان واریز نباید اصل مبلغ را برداشت کند. با افتتاح حساب سپرده در بانک ترکیه، امکان درخواست اقامت وجود خواهد داشت. زمانی که متقاضی فرم درخواست خود را به همراه مدارک افتتاح حساب سپرده در ترکیه ارسال کرد، می تواند مراحل زیر را برای اخذ اقامت و شهروندی ترکیه با درصد موفقیت بالا طی کند.
۳- سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه
فروش اوراق قرضه و سهام توسط دولت ترکیه و اعطای اقامت و شهروندی ترکیه در ازای آن از زمانی که اقتصاد ترکیه با چالش های زیادی مواجه شده بود، رونق گرفت. برای استفاده از این مدل باید حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار داشته باشید و از آن برای خرید اوراق قرضه یا سهام دولتی سرمایه گذاری در ترکیه استفاده کنید. اگر سهام یا اوراق قرضه را برای حداقل ۳ سال نگه دارید، می توانید تابعیت و اقامت ترکیه را دریافت کنید. لازم به ذکر است طی این ۳ سال اوراق بهادار یا سهام اشخاص حقیقی تحت نظارت وزارت صنعت و فناوری ترکیه خواهد بود.
۴-سرمایه گذاری در بورس ترکیه
برای سرمایه گذاری در بازار سهام ترکیه، باید سهمی به ارزش حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار خریداری کنید. اگر حداقل ۳ سال مالک این سهام باشید، واجد شرایط اقامت نیز خواهید بود. لازم به ذکر است که بازار سهام ترکیه در سال های اخیر به خصوص در فاصله سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۷ شاهد جهش های قابل توجهی بوده است.
۵-سرمایه گذاری با کارآفرینی
افرادی که کارآفرینی سرمایه گذاری انجام می دهند و با سرمایه گذاری خود شغل ایجاد می کنند به شرایط اخذ شهروندی ترکیه بسیار نزدیک خواهند بود. به خصوص کسانی که با روحیه کارآفرینی خود می توانند برای حداقل ۵۰ شهروند ترکیه شغل ایجاد کنند.همچنین لازم به ذکر است که این افراد در ترکیه از حق بیمه تامین اجتماعی رایگان دولت ترکیه برخوردار خواهند شد.
۶٫ واردات و صادرات
اگر بتوانید با سرمایه زیاد وارد ترکیه شوید و فعالانه در زمینه صادرات و واردات شرکت کنید، به سوددهی و کارآفرینی قابل توجهی در این کشور دست خواهید یافت، از مزایای دیگری برخوردار خواهید شد.
۷٫ یک برند سودآور بخرید
با کمی تحقیق و مشاوره از شرکت های سرمایه گذاری در ترکیه می توانید اطلاعات لازم را در مورد برندهای سودآور مختلف در این کشور به دست آورید و با سرمایه کافی یکی از برندهای سودآور را خریداری و یا نمایندگی آنها را دریافت کنید. برای این شرکت در صورت ثبت علامت تجاری در ترکیه، اخذ پاسپورت ترکیه از این طریق و روش سرمایه گذاری امکان پذیر خواهد بود.
مروری بر اقتصاد ترکیه
ترکیه در کنار همسایگان خود مانند ایران، ارمنستان، گرجستان، عراق و سوریه و همچنین اروپایی هایی مانند بلغارستان و یونان شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در حمل و نقل و تجارت دارد.
اقتصاد ترکیه طی چند قرن اخیر فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است و هر زمان که با اروپا و آمریکا خوش شانس بوده به نظر می رسد اقتصاد، اعتبار و پول بهتری را تجربه کرده است.
احساس ناسیونالیسم در بین مردم ترکیه بسیار قوی بود و با اتحاد بی سابقه خود در قرن اخیر، هرچند به کندی، به سمت استقلال اقتصادی و پیشرفت در میان بخش های مختلف سرمایه گذاری حرکت کردند.
ترکیه در یکی از حساس ترین و شاید مهم ترین مناطق جهان قرار دارد و موقعیت جغرافیایی آن بسیار مهم و دشوار است. ترکیه چهارراه شمال غربی آسیا و اروپا است و بسیاری از کشورها به ویژه ایران از خاک ترکیه برای حمل و نقل کالا و انرژی استفاده می کنند.
اقتصاد ترکیه بر دو بخش بومی و مدرن استوار است.ترکیه هر دوی این مشکلات را حل می کند و مهم این است که از ریشه های عمیق خود استفاده کند و از روند خودروها و تکنولوژی مدرن عقب نماند. ترکیه از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه سیزدهم جهان و در رتبه نوزدهم جهان قرار دارد.
این کشور اکنون در زمینه کشتی سازی پیشرفت کرده و محصولات آن به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. در کنار کشورهای اروپایی مانند آلمان، کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عراق واردات بالایی از ترکیه دارند.
مزایای سرمایه گذاری در ترکیه
یکی از مهمترین چیزهایی که قبل از سرمایه گذاری در ترکیه باید بدانید، مزایایی است که از سرمایه گذاری در ترکیه دریافت می کنید. با توجه به مزایای فراوانی که دارد، ایرانیان زیادی را به سمت سرمایه گذاری در این کشور جذب کرده است.
البته ممکن است این مزایا برای برخی در دسترس نباشد، زیرا ممکن است برای برخی دیگر مناسب نباشد. به همین دلیل، قبل از شرکت در آزمون باید از این مزایا آگاه باشید. ما برخی از این مزایا را در بحث‌های قبلی ذکر کرده‌ایم، اما از فرصت استفاده می‌کنیم و همه آنها را مرور می‌کنیم تا بتوانید نگاه دقیق‌تری به آنها بیندازید.
اخذ تابعیت ترکیه
یکی از بزرگترین دلایل و مزایای سرمایه گذاری در ترکیه اخذ تابعیت ترکیه می باشد. سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه هایی است که افراد به دنبال اخذ تابعیت و تابعیت ترکیه هستند. اگر می خواهید به این کشور مهاجرت کنید و امیدوارید که در نهایت شهروندی ترکیه را دریافت کنید، یکی از کم دردسرترین و مطمئن ترین راه ها سرمایه گذاری است.
این روش برای کسانی مناسب است که سرمایه کافی دارند و از آن سرمایه برای اخذ تابعیت دوم استفاده می کنند. پس اگر سرمایه گذاری توانایی دارید و به دنبال راه حلی مناسب برای اخذ تابعیت ترکیه هستید، این روش را از دست ندهید.انواع سرمایه گذاری در ترکیه
راه های مختلفی برای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. حالت هایی که هر کدام مزایای خاص خود را دارند و برای فرد خاصی مناسب هستند. اگر به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه هستید، ابتدا باید نوع سرمایه گذاری خود را تعیین کنید تا بتوانید سرمایه گذاری قابل اعتمادتر و دقیق تری را انتخاب کنید.
بنابراین شناخت راه های احتمالی سرمایه گذاری در ترکیه یکی از مهم ترین مراحل است. در اینجا چند راه برای دریافت سرمایه گذاری در ترکیه آورده شده است. امیدواریم با مطالعه این فرم ها و آشنایی با آن ها بتوانید انتخاب خوبی داشته باشید.
سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک
سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک یکی از مواردی است که ایرانیان عزیز روی آن تمرکز دارند. این به طور بالقوه سریع و چشمگیر سرمایه گذاری است. در واقع مهاجران پول خود را در دست بازار و ریسک های ناشی از آن نمی گذارند، بلکه در مسیر پیشرفت و سودآوری قرار می گیرند.
یکی از راه های اصلی سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک در ترکیه است. ارزش ملک خریداری شده باید حداقل ۲۵۰۰۰۰ دلار باشد و ملک به مدت ۳ سال فروخته نشود. با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می توانید اجازه اقامت در ترکیه را دریافت کنید. به همین دلیل این روش سرمایه گذاری در ترکیه یکی از راه های اخذ اقامت ترکیه می باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق سپرده بانکی
سرمایه گذاری در ترکیه از طریق بانکداری موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد و قوانین جاری در این زمینه به خصوص به صورت محلی در ترکیه در نظر گرفته شود و اطلاعات لازم به دست آید.
به این ترتیب شما یک حساب بانکی و پول در یکی از بانک های ترکیه دارید. بنابراین شما باید ۵۰۰۰۰۰ دلار در یک بانک سرمایه گذاری ترکیه به مدت سه سال درآمد داشته باشید و این پول را در حساب خود داشته باشید.

سرمایه گذاری در ترکیه خرید سهام
دولت ترکیه سرمایه گذاری را در خرید اوراق قرضه و سهام برای رشد و توسعه اقتصاد خود تایید کرده است.سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰۰ دلار تعیین شده است و هر فردی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاری در ترکیه برود باید این پول را در حساب بانکی خود داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن برای سرمایه گذاران در ترکیه فراهم کند.
در سال های اخیر ایرانی ها نیز از خرید اوراق قرضه دولتی سرمایه گذاری در ترکیه مطلع شده اند. از این نظر بسیار مهم است که با وکیل یا مشاوری که از این موضوع آگاه باشد و در مناسب ترین زمان بهترین تصمیم را بگیرد، مشورت کنید.
سرمایه گذاری در ترکیه این شرکت برای همه مهاجران از طریق خانه های سرمایه گذاری توصیه نمی شود، اما می تواند یکی از مهم ترین و سریع ترین فرآیندها در این زمینه باشد.

سرمایه گذاری در ترکیه خرید اوراق قرضه و سهام
یکی از شرایط این روش سرمایه گذاری در ترکیه این است که اوراق به مدت حداقل ۳ سال فروخته نشود. سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰۰۰۰ دلار باید توسط وزارت دارایی و اداری ترکیه تایید شود.
دولت ترکیه سرمایه گذاری را در خرید اوراق قرضه و سهام برای رشد و توسعه اقتصاد خود تایید کرده است. سرمایه اولیه ۵۰۰۰۰۰ دلار تعیین شده است و هر فردی که قصد دارد از این طریق به سرمایه گذاری در ترکیه برود باید این پول را در حساب بانکی خود داشته باشد. این نوع سرمایه گذاری می تواند مسکن ترکیه را به سرمایه گذاران نزدیک کند.
این امر زیر نظر وزارت امور خارجه ترکیه انجام می شود و یکی از شروط اصلی و مهم این نوع سرمایه گذاری برای اخذ اقامت ترکیه حفظ اوراق خریداری شده حداقل به مدت ۳ سال می باشد.
در غیر این صورت تابعیت ترکیه به اتباع خارجی اعطا نخواهد شد. در واقع سرمایه گذاران به مدت ۳ سال حق خرید یا فروش سهام خود را برای اخذ اقامت این کشور ندارند و وزارت صنعت و فناوری ترکیه چنین سرمایه گذاری را تنظیم می کند.مزایای مهم سرمایه گذاری در ترکیه
سرمایه گذاری در همه کشورها مزایای واقعی دارد. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و سرمایه گذاری مزایای زیادی برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها دارد.
پاسپورت ترکیه در لیست ۲۰ پاسپورت برتر دنیا قرار دارد و مدت اعتبار آن ۱۰ سال است. همچنین مادام العمر خواهد بود. حضور سرمایه گذار در ترکیه ضروری نیست. بدون ویزا می توان به ۱۴۸ کشور و ۲۶ کشور شینگن سفر کرد.

مطالب مرتبط