دوره آموزش آیلتس

منتشر شده

آزمون آیلتس (IELTS) که مخفف International English Language Testing System است، آزمونی است از چهار مهارت اصلی زبان: خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن و به صورت کاملاً سیستماتیک و هدفمند این مهارت ها را طراحی و اندازه گیری می کند. برای ورود مهاجران به اکثر کشورها، دانشگاه ها و شرکت های خارجی مدرک آیلتس لازم است.

آزمون آیلتس با سؤالات بخش شنیداری شروع می شود، سپس سؤالات خواندن و سپس سؤالات نوشتن. در روز برگزاری آزمون تاریخ و ساعت دقیق قسمت اسپیکینگ به شرکت کنندگان اعلام خواهد شد. بخش صوتی آیلتس ۳۰ دقیقه، بخش خواندن ۶۰ دقیقه، بخش نوشتن ۶۰ دقیقه و بخش صحبت کردن ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می کشد.

این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی است که در حال حاضر در سراسر جهان برگزار می شود. آیلتس در واقع یک آزمون انگلیسی است و از این نظر با آزمون تافل آمریکایی برابری می کند. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج در انگلستان و شورای بریتانیا و مرکز آیلتس در استرالیا انجام می شود.

سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع رسمی صادر کننده آزمون آیلتس در ایران است. این آژانس هزینه شرکت در آیلتس را به ریال با نرخ تعیین شده توسط IDP استرالیا به دلار تبدیل می کند و آن را به عنوان هزینه در حساب شناسایی می کند، زیرا با افزایش نرخ دلار تا روز آزمون، هزینه نیز افزایش می یابد. افزایش یابد و داوطلبان ملزم به پرداخت مابه التفاوت خواهد بود. مؤسسات تنظیم کننده بخشی از این هزینه را به عنوان سود خود متحمل می شوند و بخش عمده آن به IDP استرالیا داده می شود.آزمون آیلتس آکادمیک (IELTS) – برای افرادی که برای تحصیلات عالی یا ورود حرفه ای و عمومی آیلتس (IELTS) برای مهاجران به استرالیا، کانادا و بریتانیا درخواست می دهند، یا برای برنامه های آموزش متوسطه، آموزش و تجربه کاری با محیطی به زبان انگلیسی درخواست می کنند. . هر دو نوع آزمون آیلتس (IELTS) ارزیابی معتبر و دقیقی از چهار مهارت زبان شنیداری، خواندن و نوشتن ارائه می‌دهند.

نوع دیگری از آزمون آیلتس، آزمون عمومی آیلتس است که اطلاعات داوطلبان را در یک زمینه اجتماعی اندازه گیری می کند. آزمون عمومی آموزشی برای متقاضیانی مناسب است که قصد سفر به کشورهای انگلیسی زبان را برای تکمیل دوره های کاری کوتاه مدت یا به دست آوردن فرصت های شغلی یا مهاجرتی دارند.

آزمون IBTS Life Skills آیلتس برای داوطلبان است که قصد مهاجرت و اقامت در انگلستان را دارند در حالی که به دنبال آزمونی بسیار ساده تر از آیلتس هستند. برخی از موضوعات رایج در مهارت های گفتاری مهارت های زندگی آیلتس علایق، تحصیلات، مسائل اجتماعی، سرگرمی، وسایل نقلیه و خانواده است.

آزمون آیلتس (IELTS) با تمام متقاضیان با نهایت احترام، انصاف و تعصب فرهنگی رفتار می کند.زبان های استاندارد انگلیسی از جمله آمریکای شمالی، انگلیسی، استرالیایی و نیوزلند برای آزمون آیلتس (IELTS) استفاده می شود.

با توجه به اعتبار آزمون آیلتس در سطح بین المللی، همانطور که در قسمت های قبل توضیح داده شد، این آزمون یکی از معتبرترین آزمون های امروزی در جهان است و هر سال بر تعداد شرکت کنندگان افزوده می شود. در حال حاضر بیش از ۱۴۰ کشور جهان در این آزمون شرکت می کنند و مانند سایر نقاط دنیا این آزمون ۴۸ بار در سال یا ۴ بار در ماه برگزار می شود.داوطلبان پس از انجام آزمون در مراکز مختلف باید سیزده روز منتظر بمانند تا نتیجه را بگیرند. در صورتی که شماره موبایل خود را در سایت مرکز وارد کنید، امتیاز شما از طریق پیامک برای شما ارسال می شود و برای دریافت نسخه اصلی گواهینامه آیلتس باید پس از ۲ الی ۳ روز به مرکز مراجعه و گواهینامه خود را دریافت کنید. کردها البته ممکن است در زمان ثبت نام آدرس خود را ثبت کرده باشید که در این صورت مدرک شما از طریق پست برای شما ارسال می شود.

برای اکثر داوطلبان هایی که در آزمون آیلتس شرکت می کنند، زمان صرف شده برای یادگیری و اطمینان از نتیجه مطلوب بسیار مهم است. متاسفانه بسیاری از این افراد سال های زیادی را بدون یادگیری موثر و استفاده جدی از زبان انگلیسی سپری می کنند و ناگهان به دلایل مختلف مانند مهاجرت یا تحصیل در خارج از کشور نیاز به کسب نمرات بالایی در آزمون استاندارد بین المللی مانند آیلتس دارند.

 

برای شرکت در این دوره نبض زبان به صورت عمومی , خصوصی و یا آنلاین با کارشناسان ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط