پیش بینی نرخ طلا تا پایان سال

منتشر شده

در چشم انداز سالانه طلا، تحلیلگران Incrementum AG همچنان نسبت به طلا امیدوار هستند زیرا افزایش تورم اقتصاد جهانی را به سمت رکود سوق داده و یک محیط رکود تورمی ایجاد می کند.

تحلیلگران در این گزارش گفتند: درست مانند سال ۲۰۱۸، زمانی که ما در مورد عواقب اجتناب ناپذیر تلاش برای تغییر سیاست های پولی هشدار دادیم، اکنون هشدار صریح دیگری صادر می کنیم. علاوه بر تورم شدید، یک رکود تورمی هم اکنون در راه است.

در این گزارش آمده است: فدرال رزرو با خطر بیش از حد برآورد کردن تأثیر افزایش نرخ ها و کاهش ترازنامه بر مهار تورم مواجه است، همانطور که تأثیر کاهش نرخ را بر افزایش تورم دست کم گرفته است.

با افزایش خطر رکود تورمی، تحلیلگران پیش بینی می کنند که سرمایه گذاران برای حفظ دارایی های خود به سمت دارایی های امن سنتی مانند طلا روی آورند و در نتیجه قیمت طلا امسال را بالاتر از ۲ هزار دلار به پایان برساند.

با توجه به اینکه انتظار می رود تورم تا پایان سال ۲۰۲۲ بالای ۵ درصد باقی بماند، Incrementum گفت که بازارهای سهام ممکن است در سال جاری شاهد زیان بیشتری باشند چرا که روحیه ریسک گریزی بیش از پیش تقویت خواهد شد.

هرچند باید توجه داشت که این پیش بینی ها در حالی صورت می گیرد که قیمت طلا در سه ماهه دوم سال میلادی تحت تاثیر شدید افزایش نرخ بهره قرار گرفته و به شکل قابل توجهی پایین آمده است. پیش بینی می شود فدرال رزرو تا پایان سال جاری نرخ بهره را به ۳ درصد برساند.

منبع: بنکر

مطالب مرتبط