چطور هزینه های کابل کشی شبکه را کاهش دهیم؟

منتشر شده

چطور هزینه های کابل کشی شبکه را کاهش دهیم؟ یکی از مواردی که در زمان نصب شبکه دارای اهمیت فراوانی است، هزینه کابل کشی شبکه است. برای شبکه هایی که تعداد سیستم های زیادی دارند، اگر کابل کشی به صورت اصولی و استاندارد انجام نشود می تواند هزینه های گزافی را به کارفرما تحمیل کنید.

کابل کشی شبکه

شبکه های کامپیوتری برای اتصال تجهیزات و سیستم ها در قالب یک شبکه به کابل کشی نیاز دارند. کابل های شبکه تجهیزات سخت افزاری و کامپیوترها را به هم وصل می کند. استفاده از اینترنت، اشتراک سخت افزار و دسترسی به سرور از دیگر مزایای استفاده از شبکه در شرکت ها می باشد.

کابل کشی استاندارد

کابل کشی شبکه باید بر اساس استانداردهای روز دنیا صورت بگیرد تا بتواند شبکه را به درستی اجرا کند. اجرای فعالیت ها در قالب شبکه بدون کابل کشی استاندارد شبکه امکان پذیر نیست. کابل کشی غیر اصولی علاوه بر تحمیل هزینه های بسیار زیاد موجب کاهش سرعت و قطعی های مکرر می شود.

انواع کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه به دو صورت انجام می شود:

  • کابل کشی روکار شبکه
  • کابل کشی توکار شبکه

کابل کشی روکار شبکه: در کابل کشی روکار شبکه نیازی به کنده کاری نیست. در این روش کابل ها از روی دیوارها رد می شوند. در صورت وجود تعداد کابل زیاد از داکت یا ترانک برای منظم کردن کابل ها استفاده می شود.

کابل کشی توکار شبکه: در این روش کابل ها درون دیوار قرار می گیرند. برای این کار باید دیوار ها کنده شوند و در شیار به وجود آمده کابل ها را قرار دهیم. هزینه این که نسبت به روش قبلی بیشتر است اما مزایای خاص خودش را دارد.

کاهش هزینه های کابل کشی

مسلما یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های شرکت های بزرگ و کوچک برای نصب کابل ها، برون سپاری خدمات کابل کشی شبکه است. این کار می تواند نیاز به استخدام نیروهای پسیو شبکه را کاهش دهد. از آنجایی که کابل کشی شبکه های کامپیوتری به افراد متخصص و با تجربه نیاز دارد، این گونه افراد حقوق بالا و مطالبات بسیاری دارند که بسیاری از شرکت ها از عهده پرداخت آن بر نمی آیند. از این رو کارهای مروبط به کابل کشی و پسیو شبکه خود را برون سپاری می کنند تا با پرداخت مبلغ کمتر خدمات تخصصی تر و حرفه ای تری در یک بازه زمانی مشخص را دریافت کنند.

مزایای برون سپاری

اولین مزیت برون سپاری خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری، کاهش هزینه های شرکت است. شرکت ها معمولا به صورت مقطعی نیاز به خدمات کابل کشی دارند و استخدام نیروی تمام وقت برای آن ها به صرفه نیست. شما می توانید با برون سپاری خدمات کابل کشی شبکه های کامپیوتری هزینه های مجموعه خود را به شدت کاهش دهید. مزیت دیگر برون سپاری خدمات کابل کشی شبکه این است که نیروهای این شرکت ها تجربه بسیار بالایی دارند. زیرا در ماه با چندین شبکه متفاوت در ارتباط هستند که این سبک از کار باعث افزایش تجربه و مهارت این افراد می شود و می توانند به راحتی و با هزینه کم کارهای کابل کشی را انجام دهند. در صورتی که افراد استخدام شده به صورت تمام وقت، چنین تجربه ای را ندارد و صرفا دوره های شبکه را گذرانده اند و مستقیما وارد بازار کار شده اند.

یکی از بهترین شرکت های خدمات شبکه در تهران و کرج پیشگام رایانه به آدرس اینترنتی pishgamrayaneh.com است. این شرکت توانسته رضایت بسیاری از مشتریان خود را جلب کند. هزینه کابل کشی شبکه در شرکت پیشگام رایانه نسبت به سایر رقبا ارزان تر و کیفیت کار بالاتر است.

مطالب مرتبط