طلا و دلار گران می شود یا ارزان؟

منتشر شده

اما همچنان کارشناسان معتقدند که هیچ تضمینی برای ادامه رشد قیمت طلا و دلار وجود ندارد.

انس طلا در لحظه نوشتن ایین متن ۱۸۴۹ دلار قیمت دارد و نسبت به روز گذشته بیش از ۸ دلار افزایش قیمت را نشان داده است. این در حالی است که تا امروز صبح انس طلا توانسته بود تا نزدیکی ۱۸۶۰ دلار افزایش پیدا کند.
کارشناسان معتقدند که طلا هنوز دلیل بسیار خوب و محکمی برای صعود به سطوح بالای ۱۸۵۰ دلار را نداشته و افزایش های فعلی آن نیز بر اثر کاهش ارزش شاخص دلار می باشد.

سرمایه گذاران در حال حاضر بسیار محتاطانه با بازار طلا برخورد کرده و انتظار شفاف تر شدن سیاست های دولت جدید ایالات متحده هستند.

دولت بایدن سیاست های کاملا متفاوتی نسبت به دولت ترامپ را در پیش خواهد گرفت که می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی بازار ها و به خصوص قیمت طلا داشته باشد.

جو بایدن قصد دارد پس از ورود به کاخ سفید یک بسته محرک مالی ۱٫۹ تریلیون دلاری را به تصویب برساند.همچنین وی قصد دارد که اگر لازم باشد محرک های بیشتری را نیز ارائه کند.

در حالی که این بسته های محرک مالی برای اقتصاد فعلی ایالات متحده ضروری می باشد، می تواند بدهی های دولت ایالات متحده را افزایش داده و یک کسری بسیار زیاد بودجه را به وجود آورد.

همچنین فدرال رزرو اعلام کرده است که سیاست های پولی خود در حال حاضر را ادامه خواهد داد که شامل نرخ بهره بسیار پایین می باشد.

کارشناسان معتقدند که بدهی عظیم ملی به وجود آمده ناشی از کسری بودجه شدید و در ادامه آن بیکاری گسترده باعث خواهد شد که قیمت طلا طی ماه ها و سال های آینده افزایش چشمگیری داشته باشد.

منبع: Kitco/tala و بنکر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code